Winter candlestick DIY

Winter candlestick

We have slowly moved into winter and our creations have begun to focus more on winter creative activities. Again we have thought up an activity that is not costly, but a lot of fun and usable at every age / month of the child. So come with us to create a winter candlestick.

Material:

white toothpaste – we’ll need about half a tube, glass cup, adhesive tape, cut out hard paper stars, sponge, paste bowl, candle

Instructions:

For the winter candlestick, prepare the cup first. On it, with the use adhesive tape stick the cut out stars. Press the stars firmly onto the cup. Then put about a quarter of a white toothpaste tube into the bowl. Put the sponge into kid’s hand and let them be creative. Only be careful so they do not drop  the cup off. We can add the rest of the toothpaste at about half of our activity. Then let it dry. The room will smell of toothpaste for a while, but it will disappear once it dries. When the paste has dried, remove the adhesive strip together with the stars.

Here we go! Now just put the candle in.

Don’t be afraid to be creative with children, they get engaged and entertained. So let’s get down to it. Creative skills develop fine motor skills, thinking, imagination, fantasy.

Zimný svietnik

Pomaly sme sa prehupli do zimy a naša tvorenie sa začína viac zameriavať na zimné tvorivé aktivity. Opäť sme vymysleli aktivitu, ktorá nie je cenovo zaťažujúca, je zábavná a použiteľná v každom veku/mesiaci dieťaťa. Tak si poďte s nami vytvoriť zimný svietnik.

Materiál:

biela zubnú pastu – budeme potrebovať asi pol tuby, sklenený pohár, lepiacu pásku, vystrihnuté hviezdičky z tvrdého papiera, špongiu, misku na pastu, sviečku

Postup:

Na zimný svietnik si najskôr pripravíme pohár. Na ten nalepíme pomocou lepiacej pásky vystrihnuté hviezdičky. Hviezdičky poriadne pritisneme na pohár. Do misky vytlačíme asi štvrtinu tuby bielej zubnej pasty. Dieťatku dáme špongiu do ruky a necháme ho tvoriť. Dávame len pozor, aby pohár nezhodilo. Zvyšok zubnej pasty vytlačíme asi v polke činnosti. Necháme zaschnúť. Izba Vám chvíľku budem voňať po zubnej paste, ale to po zaschnutí vymizne. Po zaschnutí pasty hviezdičky aj s lepiacou páskou odlepíme dole.

Nech sa páči! Už len sviečku vložiť dovnútra.

Nebojte sa s deťmi tvoriť, ich to zaujíma a baví. Tak smelo do toho. Kreatívne zručnosti rozvíjajú u detí jemnú motoriku, myslenie, predstavivosť, fantáziu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.