Super homemade playdough

Super homemade playdough

With my baby we decided to make a homemade playdough. Numerous recipes can be found out there, but this one is guaranteed to be excellent and simple.

Materials:

a mug of flour (smooth, 2 tablespoons of oil, 1 tablespoon of citric acid, half a cup of salt, a cup of water and a food coloring, choose the color as you wish. We decided for a red one.

Instructions:

All ingredients are put in a pot, which is filled with water, to which we have poured about 2 teaspoons of food coloring. We boil all this together for a while, stirring it all the time. When the mixture is neatly blended, we take it out , leave it cool down and we have a perfect play dough that can last more than half a year. Store it in a refrigerator, in a bag.

Super domáca plastelína

S mojou ratolesťou sme sa rozhodli urobiť si domácu plastelínu. Receptov nájdete neúrekom, avšak tento je zaručene výborný a jednoduchý.

Potrebujeme:

hrnček hladkej múky, 2 lyžice oleja, 1 lyžicu kyseliny citrónovej, pol hrnčeka soli, hrnček vody a potravinárske farbivo, farbu si vyberiete podľa svojho želania. My sme sa rozhodli pre červenú.

Postup:

všetky prísady dáme do jedného hrnca, ktorý zalejeme vodou, do ktorej sme dali asi 2 kávové lyžičky potravinárskeho farbiva. Všetko spolu povaríme, zmes stále miešame. Zachvíľku sa nám zmes pekne spojí, vyberieme, necháme vychladnúť a máme parádnu plastelínu, ktorá vydrží aj vyše pol roka. Skladujeme v chladničke, v sáčku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.