Sock bunny/Ponožkový zajko

Sock bunny

Surely, ever so often you find socks that lack their pair. We bring you a tip on how to create a dear companion to play with. This time we will create a sock bunny.
Since Creative Vivien is only 1+ year old, we used beans to fill the bunny. You can also use rice or hollow fiber. We liked the work with the beans and we had fun for an hour. Putting in beans into a sock is a lot of fun when you do it one at a time.

 

Material:

a sock
dried beans
scissors
thread – color of the sock
moving eyes
marker – to draw the mouth
thick ribbon

Directions:

1. Lay the sock flat down. At the tip of the sock, in the middle, we make a line of 5-6 cm that we will cut longitudinally. This cut will create the bunny’s ears. Sew the ears with stitches in the color of the sock and give them nice form.

2. We begin to fill the sock with beans, leaving some free space.

3. When the sock is about 3/4 full, at the other end of the sock we make a knot that will function as the bunny’s tail.

4. Using a thick ribbon, pull the sock around so that we can create the head and body of the bunny. Tie it up with a bow.

5. Stick the eyes on the head. With a marker draw the mouth and snout.

6. The bunny is complete.

Do not throw socks away, we will be creating other animals too.

 

Ponožkový zajko

 

Aj Vám sa určite niekde povaľujú ponožky, ktorým chýba jeden pár. My Vám prinášame tip, ako si vytvoriť milého spoločníka na hranie. Tento krát si spolu vytvoríme ponožkového zajka.

Keďže kreatívna Vivien má len jeden rok, na naplnenie zajka sme použili fazuľu. Kľudne môžete použiť aj ryžu, alebo duté vlákno. Nám sa veru práca s fazuľkou páčila a o zábavu sme mali postarané na hodinku. Vkladanie fazuľky do ponožky je veľmi zábavné, keď sa to tam dáva po jednom kúsku.

 

Materiál:

 

Ponožku

suchú fazuľu

nožnice

niť – vo farbe ponožky

pohyblivé oči

fixku – na nakreslenie úst

hrubšiu stužku

 

 

Postup:

  1. Vezmeme si ponožku, ktorú vystrieme. Na špičke ponožky, v strede, si 5-6 cm spravíme čiaru, ktorú pozdĺžne prestrihneme. Týmto strihom nám vzniknú na našom ponožkovom zajkovi ušká. Tieto ušká niťou vo farbe ponožky poriadne zviažeme a ušká vyformujeme.
  2. Do takto uviazanej ponožky začneme dávať fazuľku, suchú. Ponožku nenaplníme úplne doplna, necháme tam voľné miesto.
  3. Keď budeme mať ponožku, tak do tri štvrtiny naplnenú, tak na druhom konci ponožky spravíme uzlík, ktorý bude slúžiť ako zajačikov chvostík.
  4. Hrubšou stužkou stiahneme ponožku, tak aby sme na nej vytvorili hlavičku a telo zajačika. Uviažeme na nej aj mašličku.
  5. Na hlavičku zajačika nalepíme oči. Dokreslíme fixkou ústa a ňufáčik.
  6. Zajačika máme hotového.

Ponožky nevyhadzujte, budeme si vyrábať aj iné zvieratká.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.