Pumpkin made of legumes/Tekvica zo strukovín

Pumpkin made of legumes

Activity made for developing little fingers. Vivien embarked on this activity with great joy because, like all children, she likes all kinds of spilling, playing with small objects. If the kids are too small, be very careful so they do not swallow the legumes, or put them in the nose etc..

Material:

black hard paper

paint brush

a lot of glue – dispersive

glue container

pencil

bowl for legumes

red lentils

brown lentils

mung beans

Instructions:

Draw a pumpkin on the black hard paper if the child is younger, if they are old enough they will draw it by themselves. Draw the shape of a pumpkin, stem, eyes and mouth.

Put the glue into a container. Vivien applied the glue to the pumpkin with a brush and then immediately began to sprinkle the red lentil. It is important to use stronger glue to keep the lentil on the paper. It is then necessary to push it there well so that it does not fall off and then let it dry. We will, of course, stay away from the holes of the eyes and the smile.

In the same way we continue on the stem, only we apply brown lentils and mung beans there.

Let it dry properly and we have an original autumn piece.

This activity is a bit different and a bit more difficult to create, because the small lentils are not so easy to apply but all the more interesting. It is important to let everything dry well. The picture is quite heavy therefore you may not stick it on the fridge, so be creative with its placement.

Have fun.

***********************************************************************************************************************

Tekvica zo strukovín

Aktivita ako stvorená na rozvíjanie malých prštekov. Do tejto aktivity sa Vivien pustila s veľkou radosťou, lebo ako všetky deti má rada rôzne presýpanie, hranie sa s drobnými predmetmi. Pokiaľ sú detičky príliš malé dávame pozor aby strukoviny nezjedli, prípadne si ich nestrkli do nosa a podobne.

Materiál:

čierny tvrdý papier

štetec

veľa lepidla – disperzné

nádobka na lepidlo

ceruzka

misky na strukoviny

červená šošovica

hnedá šošovica

mungo

Postup:

Na čierny tvrdý papier načrtnete tekvicu. Naznačíte si tvar tekvice, stonku, oči a ústa.

Lepidlo si pripravíme do nádobky. Vivien potom pomocou štetca naniesla lepidlo najskôr na tekvicu a následne hneď začala sypať červenú šošovicu. Je dôležité použiť silnejšie lepidlo, aby šošovicu udržal na papieri. Treba ju tam potom dobre popritláčať, aby neopadala a nechať zaschnúť. Vynecháme samozrejme otvory očí a úst.

Takto isto potom pokračujeme na stonke, len tam nanášame hnedú šošovicu a mungo.

Necháme poriadne zaschnúť a máme originálne jesenné dielko.

Táto aktivita je síce náročnejšia na tvorenie, lebo tie malé šošovičky sa tažko nanášajú a dajú zabrať, ale o to zaujímavejšia. Dôležité je nechať všetko dobre uschnúť. Obrázok je síce ťažší, takže na chladničku ho asi nezavesíte, ale veľmi kreatívny.

Prajeme Vám príjemnú zábavu.

1 komentár v „Pumpkin made of legumes/Tekvica zo strukovín

  1. Spätné upozornenie:Autumn creations for 2-year-olds / Jesenné aktivity pre 2 ročné deti - creativevivien

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.