Paper plate animal / Zvieratko z papierového taniera

Paper plate animal

Come with us to make an animal out of a paper plate. We have decided to create a rabbit as Easter is coming and a bunny is definitely its symbol. Its production is relatively simple, so kids can handle it themselves. Vivien really enjoyed herself while making it: she cut, glued, and painted. We used a few creative materials so its production was varied.

See for yourself.

Material:

 

paper plate

finger paints

hard paper

colored paper – pink, blue

moving eyes

colored hairy wires

cotton pads

glue

children’s scissors

pencil

Instructions:

 

  1. First of all, I drew the rabbit’s ears. We then cut those out of the hard paper. I’ll leave the length and shape up to you  and, to be honest, as did it together with Vivien, our ears are uneven and bumpy, but it does not matter, it’s original, after all.

2. On the pink paper I drew the inside of the rabbit’s ears and a nose and cut those out too.

 

3. Blue paper followed. We made the eyes out of it. Their shape can be different: round, semi-round.

If your baby can’t handle the scissors yet, cut out the parts yourself.

4. So, when we cut out the individual parts of our paper bunny, it comes to sticking together. First we started with the ears where Vivien stuck the cut-out pink parts of the ear to the white cut out part.

5. Turn the plate upside down and start sticking to that side of the plate.

 So we glued the nose and I tried to direct her to stick it to the center so that the other parts of the rabbit had enough place on the paper plate.

6. It was time for the eyes. First, she stuck a blue part on the paper-plate and then placed the moving eyes on them. We waited awhile until it dried up.

7. You can divide the cotton pads in two halves, so that they are not unnecessarily thick and they will stick on better. Place them under and next to the nose.

8. Now let’s do the whiskers! We made them out of colored hairy wires. I let Vivien choose the length and color. We try to stick the wires as close as possible to the nose.

9. Once it’s done, we stick the bunny’s ears to the edge on the other side of the plate.

10. However, the production is not over yet. In the end, we use some finger paints. Blue on the eyes and pink on the cheeks.

 

Similarly, you can create more animals, there are a lot to choose from.

 Have a wonderful creative day, friends!

 

***********************************************************************************************************************

Zvieratko z papierového taniera

Poďte si spoločne s nami vyrobiť svoje zvieratko z papierového taniera. My sme sa rozhodli vytvoriť si zajka, keďže sa už blíži tá Veľká noc a zajko jednoznačne patrí k symbolom Veľkej noci.  Jeho výroba je pomerne jednoduchá, preto ju zvládnu aj deti samé. Vivien sa pri výrobe zajka riadne vyšantila: strihala, lepila, maľovala. Na jeho výrobu sme použili viacej tvorivého materiálu, takže jeho výroba bola pestrá.

Veď pozrite sa sami.

Materiál:

 

papierový tanier

prstové farby

výkres

farebný papier- ružový, modrý

pohyblivé oči

farebné chlpaté drótiky

vatové tampóny

lepidlo

detské nožnice

ceruzka

Postup:

 

  1. Najskôr som na výkres načrtla zajkove ušká. Tie sme potom vystrihli z výkresu. Dĺžku a tvar nechám na Vás. Keďže s Vivien sme to strihali spoločne, naše ušká sú nerovnomerné a hrboľaté, ale to nevadí, je originálny, inaký.

2. Na ružový papier som nakreslila vnútro zajkových ušiek a nos.  Tie sme takisto vystrihli.

 

3. Potom prišiel na rad modrý papier. Z neho sme si spravili oči. Ich tvar môže byť rôzny: guľatý, poloblúkový.

Pokiaľ Vaše dieťatko ešte nevie narábať s nožničkami, tieto jednotlivé časti zajka vystrihnite za neho.

4. Keď sme si povystrihovali jednotlivé časti nášho papierového zajačika prichádza na rad lepenie. Najskôr sme sa pustili do ušiek. Vivien nalepila vystrihnuté ružové časti ušiek na biele vystrihnuté časti.

5. Teraz si tanierik otočíme hore dnom, budeme lepiť na vydutú stranu tanierika.

Vivien zajkovi najskôr nalepila noštek, snažila som sa ju usmerniť aby ho lepila do stredu, aby sa nám potom na papierový tanier zmestili aj ostatné časti zajka.

6. Teraz prišli na rad očká. Najskôr si nalepila modrú časť očiek na papierový tanier a potom na ne umiestnila pohyblivé oči. Chvíľku sme počkali, kým to zaschne, aby sa nám oči zbytočne neodliepali.

7. Vatové tampóny sme použili na vytvorenie zajkových líčok. Vatové tampóny si môžete pokojne rozdeliť na dve polovičky, nech nie sú zbytočne hrubé a budú aj lepšie držať na zajkovi. Tie umiestňujeme pod a okolo bokov zajkovho nošteka.

8. Teraz si poďme spoločne nalepiť fúziky! Tie sme vytvorili z farebných chlpatých drôtikov. Dĺžku a farbu som nechala vybrať Vivien. Drôtiky sa snažíme nalepiť čo nabližšie k nošteku.

9. Keď to máme hotové nalepíme z druhej strany zajkovi ušká, na okraj taniera.

10. Týmto ale výroba ešte nekončí. Na záver použijeme prstové farby. Modrú na očká a ružovú na líčka.

 

Podobne si môžete vytvoriť aj viacej zvieratiek. Na výber je ich neúrekom.

 

 Pekný tvorivý deň priatelia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.