Painted autumn tree

Painted autumn tree

Autumn is rich in color. Its variety can be seen on almost every tree. Therefore, we have decided to paint one as well. It will be our first painted autumn tree. Even 9-months-olds can do it, so I got it. Of course, we make sure children do not swallow color, but nothing else to worry about.

Material:

cotton buds, rubber bands, tempera or acrylic paints in autumn shades, palette, thick paper sheet, brown marker

Instructions:

We will create the painted autumn tree as follows: Bind the cotton buds in the middle with a rubber band, firmly. Put the paints on the palette: yellow, orange, red, brown, green. Dip the cotton buds into paint. With younger children, we can help them with getting the paint on buds, when older, let them work independently. We’ll give the baby a thick paper sheet and let them make dots until interested :). When the paint on the sheet has dried, we finish the rest of the tree. The stem, the branches, and possibly the roots of the tree will be completed by our brown marker. We let older children paint the rest of the tree themselves.

And a beautiful autumn tree is done.

 

 

Maľovaný jesenný strom

Jeseň je bohatá na farby. Jej pestrosť môžete vidieť skoro na každom strome. Preto sme sa rozhodli, že aj my si jeden namaľujeme. Bude to náš prvý maľovaný jesenný strom. Zvládnu to aj 9 mesačné deti, tak smelo do toho. Samozrejme dávame pozor aby si deti nedávali farby do úst, ale ničoho iného sa netreba báť.

 

Materiál:

 

vatové tyčinky, gumičku, temperové, alebo akrylové farby v jesenných odtieňoch, paletu, výkres, hnedá fixka

 

Postup:

 

Maľovaný jesenný strom si vytvoríme nasledovne: Vatové tyčinky zviažete v polke s gumičkou, napevno. Na paletu si vytlačíme farby: žltú, oranžovú, červenú, hnedú, zelenú. Vatové tyčinky namočíme do farby. Keď je dieťa mladšie, tak mu pomôžeme s namáčaním do farieb, keď je staršie, necháme ho samostatne pracovať. Dáme dieťatku výkres a necháme ho „ďobkať“, pokiaľ bude mať záujem 🙂 . Keď farby na výkresy uschnú, dotvoríme zvyšok stromu. Kmeň, konáre a poprípade korene stromu dotvoríme my hnedou fixkou. Staršie deti necháme samé dokresliť zvyšok stromu.

 

A máme hotový krásny jesenný strom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.