Chalk-making your own/Výroba vlastnej kriedy

Making your own chalk

In this article we bring you inspiration for another enjoyable activity.
Do it yourself – your own chalk according to Creativevivien.

It’s very simple but fun too. After all, is there a child that doesn’t like chalk drawing?

Let’s do this.

Material:

bowl
cup
scissors
form for the chalk – we used a plastic dessert container
a spoon or a gavel
water
gypsum plaster

 

Instructions:

 

To produce a plain, white chalk we will need water and plaster powder. The procedure ratio will be 1: 1, which is about one cup of water and one cup of plaster powder. Pour the water first and then add the plaster.


Then take a spoon or a stick and stir. Plaster hardens quickly, so stir it fast. Also stir well to avoid any lumps in the mixture.

When the mixture is well blended, prepare the form in which the mixture will be poured. As a form you can use any form you choose, depending on how your chalk should look. I chose a plastic form from a dessert with respect to Vivien’s age so she will able to pour the mixture easily.

When the mixture is all poured into the form, let it all dry. It takes a long time to harden completely, so it is best to let it dry for two days. Of course, it depends on the thickness of the layer of the mixture that you poured into the form.

Finally, the chalks are pushed out of the form and can be used.

Enjoy your chalk drawing!

 

Výroba vlastnej kriedy

V tomto článku Vám prinášame inšpiráciu na ďalšiu aktivitu, pri ktorej sa doma určite nudiť nebudete.

Urob si sám – vlastnú kriedu podľa Creativevivien. Je to veľmi jednoduché, ale zároveň zábavné. Veď, ktoré dieťa by nemalo rado kreslenie kriedou?

Tak poďme na to.

Materiál:

miska

pohár

nožnice

formu na vyrobenú sadru – my sme použili plastovú nádobu z dezertu

lyžica, alebo palička

voda

sádra

Postup:

Na výrobu obyčajnej bezfarebnej bielej kriedy, budeme potrebovať vodu a sádru. Pomer na výrobu bude 1:1. Teda jeden pohár vody a jeden pohár sádry. Najskôr dáme do pohára vodu a potom až sádru.

Potom si zoberieme lyžičku, alebo paličku a miešame. Sádra rýchlo tuhne, takže miešame rýchlo. Poriadne miešame, aby sme v zmesi nemali žiadne hrudky.

Keď máme zmes dobre vymiešanú, tak si prichystáme formu, do ktorej bude zmes vylievať. Ako formu môžete použiť hocijakú formu, ktorú si vyberiete, podľa toho ako by vaše kriedy mali vyzerať. Ja som zvolila plastovú formu od dezertu vzhľadom k Vivkinmu veku, aby vedela dobre nalievať do nej zmes.

Keď máme celú zmes vyliatu do formy, tak to poriadne necháme zaschnúť. Tvrdnutie sádry trvá dlho, najlepšie je nechať ju poriadne vysušiť aj dva dni. Samozrejme závisí od hrúbky vrstvy zmesi, ktorú ste vyliali do formy.

Nakoniec kriedy vytlačíme z formy a môžme začať používať.

Prajeme Vám pekné kreslenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.