Jellyfish by 9-months-old Vivien

Jellyfish by 9-months-old Vivien

A  child can create at any given age if we give them an opportunity. This was evidenced by the participation of the festival „Goodbye to Summer“ in Bratislava, which also included creative workshops for children. Vivien took part in one of them, since the others would not be suitable to her age and skills. I have to say that she was really amazing. Clearly, Vivien did not come across paints for the first time, but in spite of the busy atmosphere and the big crowd, she did a great job.

Material:

paper plate, twine rope or lace, glue, crepe paper, paint, eyes, brush, paint container, colored paper, scissors

Directions:

Make a hole in the center of the paper plate, through which we thread the twine or the string. Using adhesive we stick strips of crepe paper, various colors to make it cheerful. Then paint it from the top with colors of your choice. Vivien has decided to paint it from the inside as well.  In the end, we paste the eyes to the top, cut out of color paper.

 

 

Morská medúza v podaní 9. mesačnej Vivien

Dieťa dokáže tvoriť v každom mesiaci a veku, pokiaľ mu dáme príležitosť. Dôkazom toho bolo aj zúčastnenie sa festivalu „Rozlúčka s letom“ v Bratislave, ktorého súčasťou boli aj tvorivé dielne pre detičky. Vivien sa jednej z nich zúčastnila, nakoľko ostatné by vzhľadom k svojmu veku a k svojim zručnostiam ešte nezvládla. Musím povedať, že bola fakt úžasná. Jasné, že Vivien sa s farbami nestretla prvýkrát, ale vzhľadom k tej atmosfére a veľkou kopou ľudí, to zvládla super.

 

Materiál:

papierový tanier, motúz, alebo šnúrka, lepidlo, krepový papier, farby, oči, štetec, nádobka na farbu, farebný papier, nožničky

 

Postup:

Do papierového taniera si spravíme do stredu dierku, cez ktorú prevlečieme motúz, alebo šnúrku. Potom pomocou lepidla prilepujeme zvnútra, na kraje papierového taniera na pásiky nastrihaný krepový papier. Rôzne farby, medúza má byť predsa veselá. Následne papierový tanier zvrchu vyfarbíte Vami zvolenou farbou. My sme si vybrali žltú. Vivien sa rozhodla pomaľovať ho aj zvnútra. Veď nech je pekný. Na záver prilepíme navrch oči, vystrihnuté z farebného papiera.

 

 

Výroba morskej medúzy sa nám veľmi páčila. A Vám?

Áno, dobre vidíte naša morská medúza je bez očí 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.