Gift for Daddy / Darček pre ocka

Gift for Daddy

Creating a gift for our Daddy was a big challenge. We do not give expensive gifts to each other but rather from the heart which can please and mean something more to us. The birth of our daughter brought this change and we started to engage her in these „gift“ activities. And I will tell you the charm that comes through her creations is very difficult to describe in words. Of course, the most pleased with her handmade gifts are her grandmas and grandpas, aunts and uncles, the closest family. But now that Vivien is bigger and her creative skills are higher than a year ago, a new challenge has arisen for me.

As dad’s birthday was approaching and the gifts from the heart are precious, I had a bug in my head how to get Vivien involved in creating an original to please him. This task was not easy at all, to combine all the factors with Vivien’s skills. After a while, I knew we were going to paint a picture on canvas, but I had to figure out what to paint. Since our daddy is a passionate musician and English teacher, I narrowed down the choice of theme. Next, a painting technique was chosen. Finally, I decided to paint a guitar. And the technique? Vivien took care of it.

Come and see with us how this piece of art came about.

Material:

 

canvas

acrylic paints

acrylic modeling paints

paint brushes – at least 3 pieces

paint bowls

water bowls

hard paper

pencil

scissors

adhesive tape

Instructions:

 

First of all, we prepare a template that will help us to create the image on the canvas. Prepare the template on hard paper. I decided for the guitar because our daddy is a passionate musician. Draw the template of the guitar depending on the size of the canvas. We needed a hard paper of A4 size. You had better measure the size twice to fit the template on the canvas not to make the template unnecessarily small or large. Draw the guitar on the hard paper and then just cut the guitar out.

The next step is to stick the template onto the canvas. I chose the location diagonally, but the choice of location is yours. Stick the template gently with adhesive tape.

The creation itself starts now. We chose some cheerful colors together with Vivien. Vivien chose an interesting technique of painting, making fairlylarge dots. In the end it looked very interesting.

When the paints dried up, Vivien applied modeling acrylic paint to the canvas. We chose silver, white and cream color.

When it all dried up, we removed the template.

However, our work was not over yet, as the inside of the guitar needed painting as well. We first painted it with white acrylic paint, after which we applied silver model paint. After drying I finished the numbers and highlighted the outlines.

For us the perfect gift.

I hope we have inspired you at least a bit, or encouraged you to make your own creation. Do it! For us, these creations have a great emotional value and we are glad that you like our creation and that you are following us. For us it makes sense, even if only one of you will get inspired by us.

 

 

Have a nice day with Vivien and Lenka.

***********************************************************************************************************************

Darček pre ocka

Vytvoriť darček pre nášho ocka/tatinka bol veľká výzva. Už dávno si s manželom nedávame drahé darčeky, ale také od srdca, ktoré dokážu potešiť, niečo viac pre nás znamenajú. Narodením našej dcérky sa to zmenilo z toho dôvodu, že do týchto „darovacích“ aktivít sme začali zapájať aj ju. A poviem Vám to čaro, ktoré nastáva jej výtvormi je len veľmi ťažké opísať slovami. Samozrejme, že najviac sa tešia z jej vlastnoručne vyrobených darčekov babky a dedkovia, tety a strýkovia, veď tá najbližšia rodina. Lenže, teraz, keď už je Vivien väčšia a jej tvorivé zručnosti sú na vyššej úrovni ako pred rokom, tak nastala pre mňa nová výzva.

Keďže sa blížili tatkove narodeniny a darčeky od srdca sú predsa len vzácnejšie, tak som mala v hlave chrobáka, že ako zapojiť do tvorenia darčeka Vivien a ako vytvoriť niečo originálne čo by ho mohlo potešiť. Táto úloha nebola vôbec ľahká, skĺbiť to. Po chvíľke bádania, som vedela, že budeme maľovať obraz na plátno, ale musela som vymyslieť, že čo tam namaľujeme. Keďže náš tatko je vášnivý hudobník a vynikajúci angličtinár, voľbu motívu som mala zúženú. Ďalej bolo treba zvoliť techniku maľovania. Nakoniec som sa rozhodla, že na plátne bude gitara. A technika, tú zobrala Vivien do vlastných rúk.

Poďte sa s nami pozrieť ako vzniklo toto naše dielko.

Materiál:

 

plátno

akrylové farby

akrylové modelovacie farby

štetce – aspoň 3 ks

misky na farby

misky na vodu

výkres

ceruzka

nožnice

lepiaca páska

Postup:

 

V prvom rade si pripravíme šablónu, podľa ktorej budeme chcieť  vytvoriť daný obraz na plátno. Šablónu si pripravíme na výkres. Ja som sa rozhodla pre gitaru, keďže náš tatinko/ocko je vášnivý hudobník. Obrys gitary si nakreslíte v závislosti od veľkosti plátna. Nám stačil výkres veľkosti A4. Radšej si dvakrát premerajte veľkosť, aby Vám šablóna sedela na plátno. Nech šablóna nie je zbytočne malá, alebo veľká. Gitaru som nakreslila na výkres. Potom som gitaru už len vystrihla a šablónu by sme mali hotovú.

Ďalším krokom bolo nalepenie šablóny na plátno. Umiestnenie som volila šikmo, ale výber umiestnenia je na Vás. Šablónu prilepíme jemne pomocou lepiacej pásky.

Teraz prišlo na rad samotné tvorenie. Farby sme spoločne s Vivien vybrali také veselšie. Vivien zvolila zaujímavú techniku maľovania, robenie veľkých bodiek. Nakoniec to vyzeralo veľmi zaujímavo.

Keď farby vyschli, tak Vivien naniesla na plátno modelovacie akrylové farby. Zvolili sme striebornú, bielu a krémovú.

Keď to všetko zaschlo, tak sme odstránili šablónu.

Tým, ale naša práca ešte nekončila, prišlo na rad vymaľovanie vnútra gitary. To sme najskôr vymaľovali bielou akrylovou farbou na ktorú sme po vyschnutí naniesli striebornú modelovaciu farbu. Po zaschnutí som dopísala čísla a obtiahli obrys.

Pre nás dokonalý darček.

Dúfam, že sme Vás aspoň troška inšpirovali, poprípade nakopli k vlastnému kreatívnemu tvoreniu. Smelo do toho! Pre nás majú tieto výtvory veľkú citovú hodnotu a sme radi, že aj Vám sa naše tvorenie páči a že nás sledujete. Pre nás má význam robiť to, aj keď len jeden z Vás bude nami inšpirovaný.

Pekný deň praje Vivien a Lenka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.