DIY Easter eggs decorating / DIY veľkonočné vajíčko

DIY Easter eggs decorating

We got our hands on a very interesting modeling kit to decorate DIY Easter eggs. This set is very attractive for children and especially for two-year-old creative hands. At first I did not know what to expect from this package, but since I and my Vivien were very curious, we had to check it out. Vivien could not wait to find out what was in that fascinating chicken box. There are many ways to decorate eggs, but this one is really original.

 

Material:

 

The kit contains all the things you will need, so you do not have to buy anything else separately:

Styrofoam eggs

modeling mass – different colors

cutter

eyes

hooks

lace

Instructions:

1. Firstly, a yellow modeling mass is used to wrap the egg and must be pressed flat before wrapping. Then the egg is very simply wrapped in it. Various colors of the modeling mass are separated in rounded containers, which is very practical.

2. Next, do the same with the white modeling compound. Cut out the stars out of it using the cutter. They are used on the top and bottom of the egg. Vivien decided to use it only for the top of the egg. She assumed that the it was more of a cap, rather than eggshell.

3. Then it’s time for the eyes to be applied. You are going to have to push them into the egg a little harder. Bigger children could do it alone, however, Vivien, even though she tried to do it on her own, needed my help with it.

4. Vivien fashioned the beak and the ornamentation of the egg by herself and, in my opinion, it was lovely. And beautifully original.

5. Eventually, I pierced the hook into the top of the egg and threaded the lace.

 

Apply this procedure to other eggs as well.

Creative process like this is very enriching, fulfilling and entertaining.

I was pleasantly surprised and I certainly recommend trying this activity, especially when you have even younger children.

This article was created in cooperation with www.kreativneruky.sk.

************************************************************************************************************

DIY veľkonočné zdobenie vajíčok

Do rúk sa nám dostala veľmi zaujímavá modelovacia sada na zdobenie veľkonočných vajíčok. Táto sada je veľmi atraktívna pre deti a hlavne aj pre také dvojročné tvorivé ručičky. Najskôr som nevedela čo mám od tohto balenia očakávať, ale keďže som ja a aj moja Vivien veľmi zvedavé, tak sme sa do toho smelo pustili. Vivien sa nevedela dočkať, čo sa v krásne kuriatkovskej krabici nachádza. Existuje veľa spôsobov zdobenia vajíčok, ale tento je fakt originálny.

 

Materiál:

 

Balenie obsahuje všetky potrebné veci na tvorenie, takže nemusíte už nič zvlášť kupovať:

polystyrénové vajíčka

modelovacia hmota – rôzne farby

vykrajovátko

oči

háčiky

šnúrka

Postup:

1. Najskôr sa na obalenie vajíčka použije žltá modelovacia hmota, ktorú treba pred obalením roztlačiť na placku. Potom sa veľmi jednoducho zabalí do tejto hmoty vajíčko. Rôzne farby modelovacej hmoty sú zvlášť zabalené a oddelené v guľatých nádobkách, čo je veľmi praktické.

2. Takto sa to isté spraví s bielou modelovacou hmotou. Z nej sa potom pomocou vykrajovátka vyrežú hviezdičky. Tie sa použijú na vrch a spodok vajíčka. Vivien sa rozhodla to použiť len na vrch vajíčka. Uznala, že škrupinka sa jej viac pozdáva len ako čiapočka.

3. Potom sa aplikujú oči. Tie idú vtlačiť do vajíčka troška ťažšie. Väčšie deti to zvládnu samé, Vivien som s tým musela pomôcť, aj keď sa snažila ich tam zapichnúť sama.

4. Zobáčik a ozdobenie kraslice si vymodelovala sama podľa svojho vkusu, mne sa to veľmi páčilo. Krásne originálne.

5. Na záver som zapichla do vrchu vajíčka háčik a prevliekla šnúrku.

Tento postup sa tak isto aplikuje aj na ďalšie vajíčka.

Takéto tvorenie je veľmi obohacujúce, naplňujúce a zábavné.

Mňa veľmi milo prekvapilo a určite Vám odporúčam toto vyzdobovanie vyskúšať, hlavne keď máte aj mladšie detičky.

Tento článok vznikol v spolupráci s www.kreativneruky.sk.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.