Activities 6+months

Activities 6+months

Beads from Natalka

 

An appropriate activity for the smallest are beads. For children, contact with objects is priceless. Natural curiosity forces them to examine the subject, not only with their hands but also with their mouths. Development of fine motoring needs to be supported and encouraged because the child starts to use thumbs while manipulating with the objects. A game with beads is ideal, especially when they are strung on a lace.

Vivien likes admiring them, not only for their shape but also for their functionality. A trip to the mine lake in  Nová Baňa was really worth it. She discovered there, except for the lake of course,  a beautifully carved wooden horse at first that had reins around the neck, ending with a rabbit made of beads. Even though the horse was beautiful, the rabbit impressed her more. She found it  very difficult to leave him.

 

 

Vhodnou aktivitou pre tých najmenších sú korálky. Pre deti je dôležitý kontakt s predmetom. Prirodzená zvedavosť ich núti predmet skúmať, nielen rukami, ale aj ústami. U dieťaťa treba podporovať rozvoj jemnej motoriky, lebo začína používať palce, manipuluje s predmetmi. Ideálna je hra s korálkami, najideálnejšie keď sú navlečené na šnúrke.

Vivien ich rada obdivuje, nielen pre ich tvar, ale aj funkčnosť. Výlet k tajchu, na Novú Baňu, stál zato. Objavila tam, okrem tajchu, samozrejme :), najskôr krásneho vyrezávaného koníka, ktorý mal okolo krku opraty, ktoré končili s korálkovým zajacom. A síce bol kôň krásny, zajačik z korálok mal väčší úspech. Veľmi ťažko sa jej od neho odchádzalo.

 

Balls are the best

 

Children love balls for their shape and function. They can come in any size. The best are those that make sounds, they find them fascinating. We have ones with sound still available. Vivien is very happy to hold them. When she throws them, they get her attention again, because they give out a sound. She can play with them for a long time.

At the first we let the child examine the object/ball. Later, we play with them. The joy in their eyes appears, when they can roll and play with us.
Most recently we have come to like a fit ball. It’s good to bounce on it, but the sound they give out when they bang on it with their hands… 🙂

 

 

Deti milujú loptičky, pre ich tvar a funkciu. Môžu byť od najmenších po najväčšie. Najlepšie sú také čo vydávajú zvuk, sú pre nich fascinujúce. My jedny zvukové máme stále k dispozícii. Vivien ich má veľmi rada, dajú sa jej dobre chytiť. Keď ich hodí, tak ju znova zaujmú, pretože hneď vydajú zvuk. Dokáže sa s nimi dlho zahrať.

Deti pri hre nechávame najprv predmet- loptu skúmať. Neskôr sa s nimi zahráme. Tá radosť v ich očkách, keď si môžu predmet s nami gúľať a hádzať.

Najnovšie máme v obľube fit lopty. Dobre sa na nich skáče, ale ten zvuk čo vydávajú, keď sa do nich rukou búcha 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.