Abstract autumn painting – DIY for kids

Abstract autumn painting


A very simple painting technique for the smallest kids is the use of a piece of cardboard. Super, playful creation with a piece of cardboard. The child is entertained and gets to play. Cardboard painting is not demanding at all and therefore even 9-month-olds can handle it. So let’s get down to creating an abstract autumn painting.

Materials:


a thick sheet of paper or canvas, acrylic paint – various in autumn shades, a piece of cardboard, a palette


Instructions:


The procedure is as follows: Various shades of acrylic colors are prepared on the palette. We used yellow, orange, red, brown, green. Place a thick sheet of paper in front of the child, if they tend to move around you need to grip the drawing gently with adhesive tape along the edges and attach to the desk. On one end of the paper, apply a small amount of color, along the entire length of the sheet. Put the cardboard in the child’s hands and let them create. Interesting patterns will arise.


Finally, of course, we applaud.


What do you say? Sounds interesting?

Jesenné abstraktné maľovanie

Veľmi jednoduchou technikou maľovania pre tých najmenších je použitie napríklad kúsku kartónu. Super, hravé tvorenie pomocou kúska kartónu. Dieťa sa pri tom zabaví a skvele sa zahrá.  Maľovanie s pomocou kartónu nie je náročné a preto to zvládnu aj 9 mesačné detičky. Tak hor sa! do jesenného abstraktného maľovania.

Materiál:

výkres alebo maliarske plátno, akrylové farby – rôzne v jesenných odtieňoch, kúsok kartónu, paletu

Postup:

Postup je nasledovný: pripravíme si na paletu rôzne odtiene akrylových farieb. My sme použili žltú, oranžovú, červenú, hnedú, zelenú. Pred dieťa dáme výkres. Ak sa Vám výkres pohybuje, treba ho jemne prichytiť lepiacou páskou po krajoch a uchytiť o stôl. Na jeden koniec výkresu nanesieme malé množstvo farby, po celej dĺžke výkresu. Dieťatku dáme do rúčky kartón a necháme ho tvoriť. Vzniknú zaujímavé obrazce.

A na záver sme si samozrejme zatlieskali.

Čo nato poviete? Zaujalo Vás to?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.