6 + 1 Autumn Ideas for DIY kids

6 + 1 Autumn Ideas for DIY kids

In this article we bring you tips for autumn creations with your kids. Use them as nice autumn decoration and your kids with their skillful hands with enjoy them as well.

Autumn is very rich in natural material from which you can create various ornaments. So set your fantasy free and especially the fantasy of your kids.

There you go!

1 Mushrooms

Slowly, autumn has come, and it is time to decorate your home with the beauty that this period offers.

2 Painted autumn tree

Autumn is rich in color. Its variety can be seen on almost every tree. Therefore, we have decided to paint one as well. It will be our first painted autumn tree. Even 9-months-olds can do it, so I got it. Of course, we make sure children do not swallow color, but nothing else to worry about.

3 Abstract autumn painting

A very simple painting technique for the smallest kids is the use of a piece of cardboard. Super, playful creation with a piece of cardboard. The child is entertained and gets to play. Cardboard painting is not demanding at all and therefore even 9-month-olds can handle it. So let’s get down to creating an abstract autumn painting.

4 Autumn sensory bag

Sensory bags are in great popularity with us. In addition to providing great fun and new knowledge,
they also stimulate children´s eyesight and sense of touch. The child, by playing with them, develops
fine motor skills and attention keeping. Our autumn sensory bag.

5 DIY walnut decoration

Do it yourself –an idea how to create something unique. Autumn decoration of a wall nut. Very nice and original. Cuttings of these walnuts can be used either individually, hanging somewhere or in autumn wreaths, ikebana or for further creation. Ideas are not limitless. DIY walnut decoration.

6 Paper pumpinks

Autumn and pumpkins are a typical combination. They don’t need to be just carved. We made paper ones. They are a good alternative for creating inside when it’s wet outside.

7 Autumn prints

We could not miss creating some beautiful Autumn prints. It’s an interesting technique, children can handle it without difficulty, and later they can combine colors themselves.

 

 

For more inspirational insights into autumn creation, see the different categories on

www.creativevivien.com

 

 

6+1 jesenných nápadov pre najmenšie deti

V tomto článku prinášame tipy na jesenné tvorenie s Vašimi ratolesťami. Vytvorte si z nich pekné jesenné dekorácie aj vy a potešte svoje deťúrence a ich šikovné rúčky.

Jeseň je veľmi bohatá na prírodný materiál, z ktorého si môžete vytvoriť  rôzne ozdoby. Tak popustite uzdu svojej fantázii a hlavne fantázii detičiek.

Nech sa páči!

1 Hríbiky

Keď už prišla jeseň, je načase vyzdobiť svoje obydlie krásou, ktorú toto obdobie ponúka. Vyrobte si hríbiky – dubáčiky a muchotrávky.

2 Jesenný strom

Jeseň je štedrá na farby. Jej pestrosť môžete vidieť skoro na každom strome. Preto sme sa rozhodli, že aj my si jeden namaľujeme. Bude to náš prvý maľovaný jesenný strom. Zvládnu to aj 9 mesačné deti, tak smelo do toho. Samozrejme dávame pozor aby si deti nedávali farby do úst, ale ničoho iného sa netreba báť.

3 Abstraktné maľovanie

Veľmi jednoduchou technikou maľovania pre tých najmenších je použitie napríklad kúsku kartónu. Super, hravé tvorenie pomocou kúska kartónu. Dieťa sa pri tom zabaví a skvele sa zahrá.

4 Senzorické vrecúško

Senzorické vrecúška máme vo veľkej obľube. Okrem toho, že prinášajú super zábavu a nové poznanie, stimulujú u detí zrak aj hmat. Dieťa si totižto hraním s ním rozvíja jemnú motoriku a cibrí pozornosť.

5 DIY orechová dekorácia

Urob si sám- nápad ako si vytvoriť niečo jedinečné a unikátne. Jesenná dekorácia z orecha. Veľmi pekná, originálna. Odrezky z týchto orechov môžete použiť buď samostatne, niekam zavesiť, alebo do jesenných vencov, ikebán, alebo na ďalšie tvorenie. Nápadom sa medze nekladú. Urob si sám – jesenná dekorácia z orecha.

6 Papierové tekvice

S jeseňou sa spájajú aj tekvice. Nemusia byť iba vyrezávané. My sme si vytvorili papierové. Sú dobrou alternatívou na tvorenie vo vnútri, keď je vonku sychravo.

7 Jesenné odtlačky

Jesenné odtlačky nesmú ani u nás chýbať. Je to zaujímavá technika, deti to bez problémov zvládnu a neskôr si môžu aj sami kombinovať farby. Odtláčať sa môže veľa vecí, ako zemiak, listy zeleru, cukety… Deti to veľmi baví a vybláznia sa pri tom. Ešte treba využiť toto pekné jesenné počasie.

Viac k jednotlivým inšpiráciám na jesenné tvorenie nájdete v jednotlivých kategóriách na

www.creativevivien.com

1 komentár v „6 + 1 Autumn Ideas for DIY kids

  1. Spätné upozornenie:Autumn DIY activities for kids/Aktivity, ktoré môžete robiť s deťmi na jeseň -

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.